Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7894096/benimmutluailem.com/wp-content/plugins/wp-slimstat/wp-slimstat.php on line 1765
Bilim Parkı – Benim Mutlu Ailem
Home / Anne Kafe / @annenindilinden / Bilim Parkı

Bilim Parkı

Bilim parkı ne işe yarar:
”Nasıl nefes alırız? Mevsimler nasıl oluşur? Su kabarcıkları cisimleri batırır mı? Pisagor bağıntısının mantığı nedir?” gibi birçok sorunun cevabını Foucault Sarkacı, Newton Beşiği gibi deney setlerini içinde barındıran bilim parkları ve müzelerde bulmak mümkün.
Çocukları eğlendirerek bilime yöneltmek için ”her ilde, her ilçede birer bilim parkı oluşturulması” amacıyla ”Mucit Çocuk Bilim Parkları Kurma ve Geliştirme Derneği”ni kuran iş adamı, yüksek mühendis Erol Gürakar, bilim parklarının kurulmasını hızlandırmak üzere çok daha az maliyetle deney setleri üretiyor.
devamı: http://www.mucitleratolyesi.com/basinda-biz/yazl-basnda-biz/186-neden-bilim-parklarmz-yok.html 
İngiltere’de dikkatimi çeken noktalardan biride bu. Nerdesye her şehirde bir müze buluyor. Müzelerde sanatsal ve bilimsel etkinlikler yer alıyor. Görerek, hissederek öğrenmek (biz buna tüm duyuları kullanarak diyelim) ile duyarak öğrenmek arasında dağlar kadar fark olduğunu herkes bilir. İşte bunun için bizimde bilim parklarına ihtiyacımız var.
Aşğıdaki resimler Leicester daki küçük müzeden:

Mikroskop

Büyüteçle daha ayrıntılı bakılabiliyor
Paylaş

About annenindilinden

Blog yazmayı seven iki kız annesi. Daha doğrusu anne olmayan çalışan bir bilgisayar mühendisi :D. Annelik tecrübelerini paylaşmak için burada. Sloganı: Tecrübe > teori.

Check Also

Arabanızı Neden Okulun Bir Sokak Önüne Park Etmelisiniz?

Ben bir okul öncesi öğretmeniyim; her sabah okula arabamla gidiyorum. Çevremde birçok okul var, okula arabalarıyla bırakılan çocuklar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir