Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7894096/benimmutluailem.com/wp-content/plugins/wp-slimstat/wp-slimstat.php on line 1765
www.egitimdebirlikteyiz.org – Benim Mutlu Ailem
Home / Anne Kafe / @annenindilinden / www.egitimdebirlikteyiz.org
www.egitimdebirlikteyiz.org

www.egitimdebirlikteyiz.org

Korona virüs sebebi ile evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde sizleri güzel bir kaynaktan haberdar etmek istiyoruz: www.egitimdebirlikteyiz.org

Çocuğu okula gitmeyen, gidemeyen, işten eve geldikten sonra çocuğu ile verimli saatler geçirmek isteyen tüm anne-babaların işine yarayacak bir site bu.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finansa edilmiş bir eğitim projesinin ürünü bu web sayfası. Projenin çıkış amacı engelli çocukların erken çocukluk eğitimine kaynak oluşturmak. Her ne kadar çıkış amacı engelli çocuklar için olsa da oluşturulmuş materyaller evde olmak zorunda olan her çocuk için rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca engelli çocuklar hedef alındığı için hazırlanmış hikaye kitaplarında bazı kahramanlar da engelli. Böylece bu kitapları okuyan çocuklarda, engelli çocuklara karşı bir farkındalık oluşur.

Proje sahiplerinin ellerine sağlık, bizi duyuyorlarsa çok çok teşekkür ediyoruz.

Bu değerli web sayfasından sizin için seçtiğimiz bölümler:

Öykü kitapları bölümü : 38 öykü kitabı var. Az yazılı bol resimli kitaplar. Okul öncesi için çok ideal. Öyküler çocukların kendi dilinden anlatılmış. Bu kitapları çocuğunuza okuduktan sonra onun da hatıralarından öykü kitabı yapabileceğini göstermiş olacaksınız. Öyküsünü resimlemek için kendisi çizim yapabileceği gibi, dergilerden, gazetelerden kestiği resimleri de kullanabilir. http://www.egitimdebirlikteyiz.org/Materyaller/MateryalGrup/6

Okul Öncesi Etkinlik Kitabı: etkinlikleri yapmak için herzaman çıktı almanız gerekmiyor. Kimi etkinlikleri dijital ortamdada yapabilirsiniz. Örneğin işaretle- yuvarlak içine al gibi etkinlikleri çocuğunuz sadece gösterebilir. Kes yapıştır etkinlikleri için kesilecek resmin benzerleri dergi, market broşürü – özellikle meyve, sebze resimleri, gazetelerden kesilebilir. Labirentli etkinlikler ise cep telefonunda ekran görüntüsü alınıp, kalemle gidilecek yol çizilebilir.

Öğretmen Etkinlik Kitapları: Peki ama ben bu etkinlikleri nasıl uygulayacağımı bilmiyorum. Yada bir öğretmen gibi daha etkin olarak kullanmak istiyorum. O zaman öğretmenler için hazırlanmış bu kitapları kullanabilirsiniz. Yukarıdaki kitaplarda yer alan her tekinlik için uygulama ve çocukları yönlendirmek için soru örnekleri verilmiş burada.

Paylaş

About annenindilinden

Blog yazmayı seven iki kız annesi. Daha doğrusu anne olmayan çalışan bir bilgisayar mühendisi :D. Annelik tecrübelerini paylaşmak için burada. Sloganı: Tecrübe > teori.

Check Also

Büyükler için Ramazan günlüğü ve bülteni

Büyükler için Ramazan günlüğü ve bülteni

Çocukların için bir çok şey yaptık, ya kendimiz için. Bunları da bir yazıda toplayalım istedik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir