Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7894096/benimmutluailem.com/wp-content/plugins/wp-slimstat/wp-slimstat.php on line 1765
Kendin Yap, Becerilerini Geliştir – Benim Mutlu Ailem
Home / Anne Kafe / @annenindilinden / Kendin Yap, Becerilerini Geliştir
Kendin Yap, Becerilerini Geliştir

Kendin Yap, Becerilerini Geliştir

Kendin yap etkinlikleri, eski tabirle el işleri çocuğunuzun becerilerini, kabiliyetlerini geliştirmesi açısından çok önemlidir. El işlerinin, (sadece dantel, örgü, dikiş anlaşılmasın) çocuğunuz gelişimine katkılarını saymakla bitiremeyiz aslında. Ancak kısaca özetleyecek olursak:

El beceresi: Bir başkasının yaptığını kopya ederek birebir yapsa bile el becerisini geliştirir.

Üretkenlik: Etkinlik yaptıkça çevresindeki eşyalara bakışı değişecek. Acaba ben ne yapabilirim, hangi malzemeyi nerede kullanabilirim demeye başlayacak. Artık kendisi üretmeye başlayacak. Tecrübe ile sabit. Youtube kanalımızdan kızımın yaptığı etkinlikleri izleyebilirsiniz. Kendisi yapıp arkadaşları ile paylaştıkça birbirlerine örnek oldular.

Tasarım Kabiliyeti: Yeni şeyler üretmeye başlayınca çocuğunuz tasarım, modelleme kabiliyetlerininde geliştiğini göreceksiniz. Üretkenlik doğal olarak çocuğun kendi modellerini, tasarımlarını oluşturmasını gerektiriyor çünkü.

Anlatma kabiliyeti: Çocuğunuzun yaptığı şeyleri paylaşmasını sağlarsanız bir şeyi anlatma kabiliyetinin de geliştiğini göreceksiniz. Bunun için yaptıklarını video çekmesini sağlayın. Bunu kendi arkadaşlarına paylaşabileceği gibi, sizin sosyal medya hesaplarınızda yada bir youtube kanalı açarak da paylaşabilir.

Hergün yeni şeyler yapmaya devam ediyor.
Paylaş

About annenindilinden

Blog yazmayı seven iki kız annesi. Daha doğrusu anne olmayan çalışan bir bilgisayar mühendisi :D. Annelik tecrübelerini paylaşmak için burada. Sloganı: Tecrübe > teori.

Check Also

Ramazan’da Oyun, Etkinlik, Günlük Önerileri

Ramazan’da Etkinlik, Günlük, Oyun Önerileri

Ramazana az kala anneler son hazırlıkları yapıyor. Anneler boşluğu sevmez, hemen hayırlı şeylerle doldurmak isterler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir