Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7894096/benimmutluailem.com/wp-content/plugins/wp-slimstat/wp-slimstat.php on line 1765
Matematik manipülatifleri: Nedir ve faydaları nelerdir? (1.yazı) – Benim Mutlu Ailem
Home / Eğitim / Eğitici Oyuncak / Matematik manipülatifleri: Nedir ve faydaları nelerdir? (1.yazı)

Matematik manipülatifleri: Nedir ve faydaları nelerdir? (1.yazı)

Çocukların matematik öğrenim serüvenlerinde çok faydalı öğretim materyalleri olan “matematik manipülatifleri” hakkında bir yazı dizisine başlıyoruz. Kaç yazıdan oluşacağını şimdiden öngöremediğimiz bu dizinin çocuklarımıza ve onların veli ve öğretmenlerine faydalı olmasını temenni ederiz.

Buyurun başlayalım.

Matematik manipülatifleri, matematik öğrenimini ve öğretimini, somut hale getirmek suretiyle, daha kolay hale getirmek için geliştirilmiş öğretim materyalleridir. Bir başka ifâdeyle; yapısı itibariyle soyut olan matematik bilimini somut bir bilim haline dönüştürmek amacıyla eğitim bilimcileri ile iş adamlarının ortak çalışmaları sonucu öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin kullanımına sunulan son derece faydalı matematik öğretim materyalleridir.

Çocukların matematiksel kavramları öğrenmelerini ve öğrendikleri yeni kavramlarla eski kavramlar arasında bağlantı kurmalarını kolaylaştıran, çocuklara problem çözme becerisi kazandıran çok faydalı matematik öğretim-öğrenim araçlarıdır.

Piyasada hâlihazırda satılmakta olan birçok matematik manipülatifleri bulunmaktadır ve bunlara sürekli olarak yenileri eklenmektedir. Örüntü blokları, tangramlar vb. birçok ürün manipülatiflere örnek olarak verilebilir.

Matematik manipülatiflerini tanımak için şu instagram hesabını takip edebilirsiniz:

https://www.instagram.com/kucuk.park/

Matematik manipülatifleri kavramını ve geliştirilmiş ürünleri ileriki yazılarımızda açıklamaya ve tanıtmaya devam edeceğiz.

Hoşçakalın,

Paylaş

About admin

Check Also

Ramazan’da Oyun, Etkinlik, Günlük Önerileri

Ramazan’da Etkinlik, Günlük, Oyun Önerileri

Ramazana az kala anneler son hazırlıkları yapıyor. Anneler boşluğu sevmez, hemen hayırlı şeylerle doldurmak isterler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir